Hjælp  Log ind

Velkommen til
Gråsten Skatklub

Sidste opdatering
den 9. april 2020
kl. 13:15

Individuelle
Danmarksmestre

SæsonGuldSølvBronze
1994/95Tønder ATønder BRødekro A
1995/96Haderslev ATønder ARødekro A
1996/97Gram ARødekro AHaderslev A
1997/98Gram AFrifelt CRødekro A
1998/99Gram A VisbyHaderslev A
1999/00Rødekro AHaderslev AGram A
2000/01HolbølGram ARødekro A
2001/02Haderslev AFrifelt CGram A
2002/03Frifelt CGram AHolbøl
2003/04Tønder AHolbølHaderslev A
2004/05Gram ATønder AHaderslev A
2005/06Haderslev AFrifelt CBylderup B
2006/07Gram AHaderslev APadborg
2007/08Haderslev ARødekro ADøstrup
2008/09Haderslev ARødekro AFrifelt C
2009/10Haderslev AGram AVisby
2010/11Gram AFrifelt CRødekro A
2011/12SønderborgTønder AHaderslev A
2012/13Gram ARødekro AHaderslev A
2013/14Haderslev ADøstrupHolbøl A
2014/15Haderslev AGram AAabenraa
2015/16DøstrupHaderslev ARødekro A
2016/17Haderslev AGram ATønder
2017/18SønderborgHaderslev ATønder
2018/19TønderSønderborgRødekro A
2019/20

Klubaften

Resultater fra klubaften,
dato 4. marts 2020: 46 deltager!
Resultat 1.runde

NavnByPoint
1
Peter SpeckKruså1529
2Torben RiesPadborg1224
3Luke PetersenGråsten1167
4Elin LorenzenGråsten1059
5Finn LorenzenGråsten1036
6Harald JørgensenGråsten1023

Resultat 2.runde

NavnByPoint
1
John D. HansenGråsten1397
2Verner HansenBroager1385
3Rainer HuggerFlensborg1367
4Karl Erik LundGråsten1285
5Hans Peter SteffensenGråsten1266
6Jes MidtgaardGråsten1182

Klubturnering

Stilling i klubturnering 2020 efter
4. marts top 10!

NavnByPoint
1Hans Peter SteffensenGråsten
660
2Harald JørgensenGråsten
606
3Peter SpeckKruså591
4Preben PaulsenÅbenrå564
5Rainer HuggerFlensborg562
6Frede HansenSønderborg542
7Lorenz JefsenÅbenrå533
8Christian SkousenHolbøl519
9Luke PetersenGråsten
508
10Viggo HansenSkelde496

Se hele stillingen

Point er et gennemsnittet af de 15 bedste
resultater 2020!



Præmie skat for vores NYE!

1. Runde
NavnByPoint
1
2
3
2.Runde
NavnByPoint
1
2
3

Kalenderen

Antal besøgende: 165420

Web: Werner Clausen

Erik Jepsen Steg ©