Divisions kampe 3. division |
|
3. division hold C individuel scorer
1. Runde 05.09.2021
| Guderup | | | Vedsted | | | Fjelstrup | | | Gråsten C | | | Sønderborg | |
2. Runde 26.09.2021 | Vedsted | | | Guderup | | | Fjelstrup | | | Sønderborg | | | Gråsten C | |
3. Runde 17.10.2021
| Fjelstrup | | | Vedsted | | | Sønderborg | | | Gråsten C | | | Guderup | |
4. Runde 31.10.2021
| Gråsten C | | | Vedsted | | | Fjelstrup | | | Guderup | | | Sønderborg | |
5. Runde 05.12.2021
| Vedsted | | | Gråsten C | | | Fjelstrup | | | Guderup
| | | Sønderborg | |
6. Runde 09.01.2022
| Fjelstrup | | | Vedsted | | | Guderup
| | | Gråsten C | | | Sønderborg | |
7. Runde 06.02.2022
| Sønderborg | | | Guderup | | | Vedsted | | | Fjelstrup | | | Gråsten C | |
8. Runde 06.03.2022
| Guderup | | | Vedsted | | | Gråsten C | | | Sønderborg | | | Fjelstrup | | |
|
Resultater fra klubaften,
dato 20. marts 2024: 36 deltager!
Resultat 1.runde | Navn | By | Point | 1
| Jürgen Krüger | Sønderborg | 1291 | 2 | Hans Jørgen Clausen | Egernsund | 1221 | 3 | Egon Eriksen | Egernsund | 1188 | 4 | Luke Petersen | Gråsten | 1086 | 5 | Frede Hansen | Sønderborg | 1030 | 6 | Preben Paulsen | Aabenraa | 1016 |
Resultat 2.runde | Navn | By | Point | 1
| Christian Skousen
| Holbøl | 1373 | 2 | Jens Zachariassen | Felsted | 1266 | 3 | Arne Mylin | Broager | 1253 | 4 | Gerd Sørensen | Gråsten | 1227 | 5 | Tage Jørgensen | Broager | 1198 | 6 | Kim Andersen | Sønderborg | 1159 |
Stilling i klubturnering 2024 efter
20. marts top 10! | Navn | By | Point | 1 | Jens Zachariassen | Felsted | 765 | 2 | Robert Petersen | Gråsten | 751 | 3 | Kim Andersen | Sønderborg | 706 | 4 | Tage Jørgensen | Broager | 704 | 5 | Hans Peter Steffensen | Gråsten | 682 | 6 | Preben Paulsen | Aabenraa | 669 | 7 | Jørn Tychsen | Broager | 658 | 8 | Jürgen Krüger | Sønderborg | 646 | 9 | Frede Hansen | Sønderborg | 641 | 10 | Rainer Hugger | Flensborg | 635 |
Se hele stillingen Point er et gennemsnittet af de 15 bedste
resultater 2023! Præmie skat for vores NYE! |
|
|
|